![]() |
Marta Bulik, architekt krajobrazu, członek Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu, Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej oraz Stowarzyszenia Absolwentów. Jej największą pasją są rośliny, malarstwo, biżuteria artystyczna i instalacje rzeźbiarskie.
Główne okresy w twórczości malarskiej to: tematyka ciała i ruchu; impresje twarzy i wyrażanych przez nie emocji oraz doświadczeń; utopce i duchy przeszłości, a także zagadnienia zawiłości ludzkich losów w kontekście osadnictwa po drugiej wojnie światowej na terenach Warmii i Mazur; fascynacja roślinami, kolorem, fakturą, formą, kontrastem i ich wzajemnymi interakcjami. Wykorzystywane techniki to najczęściej akryl na deskach i sklejkach oraz akryl i pastela olejna na brystolu.
Podstawą tworzonej biżuterii artystycznej są naturalne kamienie i minerały, często nieoszlifowane. Oprawa jest miedziana lub cynowa i ma charakter surowy, naturalistyczny, nawiązujący do szorstkiej faktury minerałów lub kontrastujący z ich gładkością i połyskiem. Forma oprawy podąża za kamieniem, wynika z inspiracji jego kolorem i kształtem.
Twórczość rzeźbiarska to interpretacja reakcji roślin na wkraczanie ludzi w ich siedliska, to jak adaptują się do nowych warunków i wchodzą w przestrzeń urbanistyczną. Instalacje powstają z połączenia surowego drewna i drutów aluminiowych.
Do tej pory brała udział w 40 wystawach indywidualnych i zbiorowych, a także jest współautorką 4 książek, z których 3 ilustrowała, a także kilku albumów pamiątkowych z jej pracami malarskimi.
Komentarze
Prześlij komentarz